Medikal amaçlı eldivenler almak istiyor

Sosyal Paylaşım:

FacebookTwitterGoogleTumblrLinkedIn


Medical-gloves
Eldiven çeşitlerinizin fiyatlarını en kısa sürede almak isteriz.
Please give us prices (exw) of gloves in order to start the business as soon as possible
1994 yılında kurulmuş ve medikal malzemeler konusunda faaliyetleri olan bir Yunan firma kendini tanıttığı yazısında Atina’da merkezinin olduğunuz, Selanik’te ve Herakliyon’da ofislerinin olduğundan bahisle 20 personeli ve yıllık 4 milyon EUR cirosuyla saygın bir dağıtım firması olduğunu vurgulamaktadır.
En önemli ürün kalemleri ameliyat giysileri, eldivenler, filmler, ultrasonografi örtüleri, ameliyat çorapları, röntgen ışını koruyucuları ve tek kullanımlık giysiler olan bu firma ekonomik kriz dolayısıyla pazarda ciddi daralma olduğu için fiyatı cazip ama kaliteden ödün vermeden yeni tedarikçiler aramakta olup şu an itibariyle öncelikle eldiven tedarikçilerinden ürün katalogları ve fiyatları istemektedir.
We are a well established Greek company since 1994 in Balkans and Cyprus, based on its own sales force in greece and through distributors in the other countries. The company started to operate in the greek region in 2008.
The headquarters based in Athens with branches in Thessaloniki and in Heraklion of Crete.
Total number of employees 20, whereas 8 of them dedicated in sales, annual turnover is about 4 million €.
Furthermore, we are member of the Hellenic Association of Medical Products Suppliers focusing to promote top quality medical products.
 
The most important categories are surgical gowns, drapes and packs, surgical and examination gloves, incise films, equipment and ultrasound covers, antiembolism stockings, hemostats, chemo and x-ray protective products, surgical scrubs and single use apparel.
 
We are not so competitive anymore because of crisis and that’s why we are looking for a cheapest solution , but with good quality products.
 
About your products now, we would like to sent us all the technical data sheet and the certificates ( ce , iso etc) of your portfolio.
It’s also very important , to sent us some samples from all the kinds of your gloves.
At the end , you can find in the below table , the categories of the gloves, we have in our portfolio. 
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE